. . .

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wspaniałą okazją, aby poświęcić czas swojemu psowi. Wycieczka wraz z ulubionym psem to niepowtarzalna możliwość, żeby zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując pupilowi chwilę. W letnie miesiącenależy myśleć o kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, potrzebujące sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą skutecznością i niską ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych wymiarów, dzięki czemu łatwo dostaniemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi oraz substancjami syntetycznymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, więc zapewniają wszechstronną obronę psa. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa niebezpiecznych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z przyjemnością spędzają czas w trawie, na przykład labradory, potrzebują szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania psa przez pasożyta, dzięki czemu umożliwia ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają wodę wymagana jest dodatkowa ochrona, przykładowo w formie kropli mających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć naszego psa w trakcie wakacyjnej wycieczki warto zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny