. . .

Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety różnią się tym, gdyż dla ilustracji kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty mogą godzić się na nie, choć większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Lecz w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o właściwym rozmiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w zakończenie, by bezproblemowo podtrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które dosłownie brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po momencie, który został przez nas zaplanowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera zanieczyszczenia do kontenera, czy do kanału ściekowego. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud spada w dół. Tenże typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które bez przerwy czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, iż może nieść za sobą problem przy wejściu. skoro kot już osiągnie 84 dzień życia życia, powinno się zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to właśnie, byle tylko wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kocię lubi rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek zostało u góry napisane – trzeba uważać, bowiem niektóre kotki nie akceptują takich kuwet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można wstawić do środka kocią toaletę, skoro nastąpi taki przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Opłaci się jak też kupić akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html